Nájdete nás na Facebooku

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 0 návštevníkov.
Počítadlo prístupov:

Viac ako 21.000 žiakov a detí zo 112 materských, základných a špeciálnych škôl sa tento školský rok zapojilo do 5. ročníka projektu OLOmpiáda, ktorého hlavným heslom je – Neseparuj sa, separuj. Generálny riaditeľ bratislavskej mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Branislav Cimerman v stredu odovzdal cenu víťazom za celoročné úsilie pri zbere papiera a plastu. TASR o tom informovala Karin Zvalová z OLO.

Najlepšou školou sa stala po štvrtý raz Základná škola Trnková z bratislavských Jaroviec, ktorá bola aj víťazom v zbere plastu, ako aj papiera. Na druhom mieste sa umiestnila Spojená internátna škola Svrčia a tretie miesto opäť získala Špeciálna škola Karpatská. Medzi ocenenými boli aj ZŠ Ostredková či ZŠ Budatínska a najlepšou materskou školou sa stala Dudvážska.

Spoločnosť OLO chce prostredníctvom tohto projektu naučiť všetkých obyvateľov hlavného mesta cez deti správne nakladať s komunálnym odpadom, osvojiť si pojmy recyklácia, ochrana životného prostredia, separácia odpadu a spoločenská zodpovednosť. “Projekt zaraďuje laická, ako aj odborná verejnosť medzi jedinečné svojho druhu v odvetví odpadového hospodárstva,” priblížila Zvalová.

Za päť ročníkov projektu sa vyzbieralo viac ako 520 ton papiera a 90 ton plastu. Vďaka podujatiam ako Olompijský filmový festival, OLO art, mesiac exkurzií sa žiaci mali možnosť zoznámiť s prácou smetiarov, činnosťou Spaľovne OLO či recykláciou plastu a skla.

Zdroj: www.bratislavskenoviny.sk

(35)

Pridaj komentár