Nájdete nás na Facebooku

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 0 návštevníkov.
Počítadlo prístupov:

text:  Linda Gáboríkova                                                            foto: Maxim Fujara

 

Na problém obrovského neporiadku a špiny uprostred centra mesta nás upozornil blog nášho kolegu Maxima Fujaru, ktorý popisuje neporiadok na Rybnom Námestí a uvádza tento fakt do súvislosti s propagáciou mesta a dojmu, ktorý tento stav zanecháva v návštevníkoch.

Predsezónny obraz nášho mesta
Na úvod by som si dovolila upriamiť pozornosť na nižšie uvedené fotografie. Pre spresnenie uvádzam, že sa jedná o tohtoročné májové zábery z historickej časti nášho hlavného mesta. Z časti, po ktorej sa dennodenne prejdú stovky nielen Bratislavčanov, ale aj zahraničných turistov, túžiacich vidieť podhradie a náš zrekonštruovaný hrad.

 

Neporiadok na Rybnom námestí

Neveríte vlastným očiam? Ste znechutení? Takýto obraz  má našu krajinu reprezentovať? Pýtate sa, ako je to možné? A kto je za toto všetko zodpovedný? My sme sa pýtali tiež.. Na tých “najkompetentnejších” miestach. Zisťovali sme, v koho kompetencii je správa a údržba tejto časti Bratislavy (schody vedúce z Rybného námestia na Židovskú ulicu), a taktiež sme chceli poznať názor všetkých oslovených na tento predsezónny obraz nášho mesta.

 

-6.6.2012 Slovenská agentúra pre cestovný ruch.

Veľmi promptne zareagovala komunikačná riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch, ktorá prisľúbila, že bude okamžite kontaktovať Staré Mesto so žiadosťou o nápravu, nakoľko je to v ich kompetencii a na začiatku turistickej sezóny je takýto obraz centra mesta podľa jej slov neprijateľný. ( Odpoveď prišla hneď na druhý deň t.j. 6.6.2012)  Reagovala ako prvá a post kumunikačnej riaditeľky teda s prehľadom obhájila :).

 

-6.6.2012 Mestská časť Bratislava – Staré Mesto.

Na náš podnet okamžite zareagoval aj vedúci kancelárie prednostu Miestneho úradu mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Podľa jeho vyjadrenia stav, ktorý bol zobrazený na našich fotografiách, by už mal byť minulosťou, nakoľko pán prednosta vydal pokyn na odstránenie tohto stavu. Uvedený stav bol podľa jeho slov vraj spôsobený rozsypaním odpadkového koša, ktorý niekto v podguráženom stave rozhodil po schodoch. …čo sa žiaľ nepotvrdilo,čo dokladajú zábery z toho istého ako aj z priľahlých miest zo dňa 8.6.2012

 

-6.6.2012 Bratislavský samosprávny kraj – Odbor cestovného ruchu.

Riaditeľka odboru cestovného ruchu Bratislavského samosprávneho kraja po jemne rozpačitej korešpondencii v rámci odboru postúpila náš podnet na príslušný útvar mestskej časti Staré Mesto.

 

-11.6.2012 Magistrát – Kancelária primátora

Vedúca sekretariátu primátora Lýdia Lackovičová nám taktiež potvrdila, že schody, ktoré nás trápia, má v správe mestská časť Staré Mesto, ktorej postúpili náš mail so žiadosťou o nápravu.

 

-11.6.2012 Starostka M.Č. Bratislava – Staré Mesto Táňa Rosová.

Z oslovených na náš podnet k dnešnému dňu t.j.  3.7.2012 nezareagovala len starostka mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Hoci jej názor a stanovisko by nás najviac zaujímal. Nakoľko starostlivosť o poriadok v predmetnom území je v kompetencii jej úradu,resp. firmy, s ktorou jej úrad uzatváral zmluvu.

-8.7.2012  Uprostred letnej sezóny.

Nafotili sme aktuálny stav ….bez zmeny. Vlastne predsa len jedna. Niektoré zo stupňov sa definitívne rozsypali. Pokúšame sa opäť spojiť s pani starostkou. Bezúspešne. Po vysvetlení na aké otázky by sme radi odpoveď ( chceli sme vedieť ktorá firma realizuje pre túto časť mesta upratovacie služby a koľko to stojí), nás odmietajú spojiť a následne informujú, že Pani Rosová je na dovolenke. Prirodzene, veď je dovolenková sezóna.

 

Kauze sa daľej venujeme a čoskoro prinesieme nové zistenia a aktuálne informácie.

 

(3289)

Pridaj komentár