Nájdete nás na Facebooku

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 0 návštevníkov.
Počítadlo prístupov:

Pomoc iným, prejav solidarity, dobročinnosť sú dnes doslova trendovou záležitosťou. Usporadúvajú sa plesy, aukcie, dražby, na ktorých sa zúčastňujú celebrity, a ktorých výťažok ide na dobročinné účely. Dobročinnosť sa stáva efektívnym nástrojom v politickom a obchodnom marketingu. Sú obdobia v roku, keď sa na televíznych obrazovkách priam mihajú charitatívne akcie, ktorých zisk putuje na kontá nadácií.

Verme, že väčšinu protagonistov týchto akcií okrem vlastného zviditeľnenia skutočne teší  aj vedomie, že pomohli  tým, ktorí to potrebujú.  Ovšem  pocit, že pomáhame, alebo podporíme nezištne niečo užitočné, si dopriavame aj my necelebrity.

Zachraňujeme lesy v Brazílii, posielame peniaze slonom do Kene, zachraňujeme veľryby, ľadovce, korytnačky, koralové útesy…… Každý si môže v hypermarkete dobročinnosti vybrať podľa chuti. A to je fajn. Až na jednu vec. Posielame peniaze na druhú stranu zemegule, zachraňujeme amazonské pralesy, ale výrub stromov pred našim domom nás netrápi. Posielame prostriedky na záchranu planéty, ale čo sa deje pod oknami nášho bytu nám neprekáža. Podporujeme boj proti jadrovej lobby a korporáciám, ale skorumpovaného starostu tolerujeme. Posielame peniaze deťom po celom svete, ale aký vzduch dýchajú tie naše, nás akoby nezaujíma.

Áno, podporme veci vo svete, ktoré  za to stoja. Ale mohli by sme si popri tom uvedomiť, že sú veci v našom okolí, ktorým tiež treba pomôcť. My Bratislavčania máme v tomto smere široký výber možností. Azda žiadne európske hlavné mesto nemá verejný priestor a zeleň v takom stave ako Bratislava. Nemusíme však hneď realizovať veľkolepé projekty, stačia drobné zlepšenia, ktoré pomôžu obyvateľom mesta. Zaujímavé predsa nie sú len vízie, ako bude Bratislava vyzerať v roku 2050, podstatný je aj čistý a upravený trávnik, okolo ktorého denne chodíme do práce. Dôležitý nie je len nultý obchvat, o ktorom tak radi rečnia zástupcovia mesta, ale aj trasy pre cyklistov a problém parkovania, ktorý všetci sľubovali riešiť. Dôležitý nie je len národný futbalový štadión, ale aj detské ihriská a ich bezpečnosť. Nečakajme kým to konečne začne riešiť samospráva. Podporme malé, ale dôležité zlepšenia v našom meste priamo.

   Široko ďaleko najväčším dobrodincom je Ján Figeľ. Daroval byt v hodnote niekoľko stotisíc eur postihnutým deťom. Bohumilý a šľachetný čin. Jeho hnutie má tieto hodnoty v samotnom názve. Figeľovi a jeho kolegom Ďurkovskému a Hrušovskému patrí česť a uznanie.

Široko ďaleko najväčším dobrodincom je Ján Figeľ. Daroval byt v hodnote niekoľko stotisíc eur postihnutým deťom. Bohumilý a šľachetný čin. Jeho hnutie má tieto hodnoty v samotnom názve. Figeľovi a jeho kolegom Ďurkovskému a Hrušovskému patrí česť a uznanie.

 
Podporiť nás môžete nasledovným spôsobom:
 
2 % z daní:

Ak ste fyzická osoba (zamestnanec alebo osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie), či právnická osoba, môžete sa rozhodnúť kam poputujú percentá z odvedenej dane.

Pomôžte nám v dosiahnutí našich spoločných cieľov.

Celý postup ako tak urobiť nájdete tu:

2% postup

Vyhlasenie_FO_2015_verzia11

Vyhlasenie2015

 
Darovacou zmluvou alebo príspevkom na konkrétny projekt

Staňte sa našim partnerom a podporte nás finančným príspevkom vo forme daru.

Text Darovacej zmluvy si môžete stiahnuť tu.

 

 

(0)