Nájdete nás na Facebooku

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 0 návštevníkov.
Počítadlo prístupov:

Ružinov začína pripomínať Sarajevo 90-tych rokov. Bolo to obrovské šťastie, že nedošlo ku skutočnej tragédii v podobe ľudských obetí. No ak už malo dôjsť k tomu, čo sa stalo, kde inde sa tak malo stať ak nie symbolicky v Ružinove, mestskej časti, ktorá sa stala vďaka tamojším úradníkom a zastupiteľstvu Eldorádom pochybných investorov.Bolo to šťastie pre investora, ktorému sa nečudujem – prišiel do krajiny, ktorá je známa tým, že za peniaze sa na úradoch “vybaví” takmer všetko. Je to smutný prístup, ale pochopiteľný. Hanebné však je, že v ružinovských úradníkoch, odborníkoch s pečiatkami, statikoch a ďalších, našiel presne tých ľudí, ktorých pre svoj štýl podnikania potreboval. Bolo to šťastie aj pre ružinovský stavebný úrad, ktorý túto stavbu zrejme len zhodou okolností a náhod ešte neskolaudoval. Treba pre korektnosť povedať, že ju povolil ešte exstarosta Drozd. No stavebné povolenie podpísala Ing. Dagmar Zárišová, ktorá sa so stavebným zákonom kamaráti len sporadicky. Nový starosta, pán Pekár má príležitosť využiť drahé školenie v komunikácii s verejnosťou, ktoré si objednal a absolvoval u zahraničného odborníka na komunikáciu s masami. Mimochodom, jeho školiteľ pochádza z tej istej krajiny ako investor zrútenej hromadnej garáže.

Do tretice to bolo veľké šťastie obyvateľov bytov, ktorí ešte neparkovali v garážach. Nezávidím im pocit, keď si večer ľahnú a hľadia do betónoveho stropu. Doprial by som ho naopak všetkým, ktorí sú za to, že sa blížime Arménsku a Turecku, zodpovední. Nezávidím ani tým, čo predávajú byty v 3nity. Nešiel by som tam po nedeli bývať ani zadarmo. Máme síce úplatných úradníkov, ale až takí hlúpi nie sme, aby sme kupovali bývanie v betónových barabizniach, narýchlo postavených neodbornou pracovnou silou.

Po štvrté, bolo to smutné pre všetkých, ktorí si všimli, ako túto udalosť pokryli naše mienkotvorné média. Hotel, farmu, smotánku a kto preťahuje silikónové celebrity riešia dopodrobna, zrútenú budovu majú na háku.

 

(4112)

5 thoughts on “Silikónové kozy vs zrútená budova : 1 – 0

  1. SMErodajný denník dal taký titulok,že som to ráno ani len nerozklikol… “V Bratislave sa zrútila neobývaná budova” evokoval,akoby sa zosypala budova niekde na predmestí,ktorá by aj tak každu chvílu spadla.

  2. …klasickí SMEtiari, nulová informačná a výpovedná hodnota, z niekdajšieho mienkotvorného denníka sa stalo niečo,čo nedokážem popísať… a k tejto smutnej udalosti : zodpovedné osoby by mali byť brané na zodpovednosť, okamžite a exemplárne potrestať!!!

  3. Každopádne sa dá hovoriť o prevelikom šťastí. Takéto megaprojekty sa kolaudujú až záhadne megarýchlo. Keď ste obyčajný človek, kolaudujete aj rok, v projekte, kde je tisíc bytov však zákonnú lehotu dodržiavajú. P. Pekár sa za jediné volebné obdobie zahojí ako nikto z nás. Hovorme radšej teda o zásahu vyššej moci, že kolaudácia v tomto prípade ešte len mala prebehnúť (predpokladám, že by prebehla veľmi hladko), mohlo sa stať veľké nešťastie aké Slovensko už dlho nepamätalo.

Pridaj komentár