Nájdete nás na Facebooku

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 0 návštevníkov.
Počítadlo prístupov:

Z Bratislavy sa stalo jedno veľké Kocúrkovo. Kde neplatia zákony, prekvitá korupcia, pribúdajú čierne stavby alebo stavby, ktoré síce sú papierovo v poriadku, ale len preto, že niekto niekomu strčil do vrecka obálku. Kde sa priamo v centre mesta nájdu námestia a ulice, plné špiny a bordelu, pričom to nikomu zo samosprávy neprekáža.

Občas sa nejaký prípad dostane do médií, ktoré sa ním pár týždňov živia, ale potom naňho zabudnú, pretože sa dostanú k inej „senzácii“. Ľudia si to prečítajú, ponadávajú si a zabudnú tiež. Tí, čo majú maslo na hlave, z toho elegantne vykorčuľujú, k náprave zväčša nedôjde a naše hlavné mesto sa môže humpľovať ďalej.

 

A to nehovorím o ďalších kauzách a neporiadkoch, ktoré sa do médií ani nedostanú, len sa o nich občas niekto zmieni na svojom blogu. Pomaly sa človek dostáva k zisteniu, že čo mestská časť, to nejaký „prúser“. A keby len jeden! Kým sú však tieto informácie roztrúsené kdekade po internete, nemajú takú pádnu silu.

 

Občianske združenie Človek a mesto vzniklo preto, aby sa tieto svinstvá zastavili, aby Bratislavčania prestali byť ľahostajní voči súčasnému stavu mesta a vzali veci do vlastných rúk. Tento portál je prvým krokom. Tu by sa mali na jednom mieste zhromažďovať informácie o tom, čo sa v tomto Kocúrkove deje. Na rozdiel od bežných komerčných médií, my na žiadnu kauzu, žiaden neporiadok nezabudneme a budeme sa o ne zaujímať. Zároveň tu chceme poskytnúť spoločnú informačnú platformu pre všetkých jednotlivcov i skupiny, ktoré sa usilujú o zlepšenie zhoršujúcej sa bratislavskej situácie.

 

Ďalšími krokmi budú konkrétne aktivity, o ktorých sa včas dozviete. V tejto chvíli by sme vás však chceli vyzvať: Ak nás chcete upozorniť na akúkoľvek kauzu, neprávosť, neporiadok, dlhodobo neriešenú situáciu v rámci Bratislavy alebo ktorejkoľvek mestskej časti, neváhajte a urobte tak. Tiež ak viete o nejakom aktívnom jednotlivcovi alebo skupinke ľudí, ktorí sa v rámci Bratislavy snažia niečo naprávať, dajte nám o nich vedieť. Môžete sa ozvať prostredníctvom kontaktného formulára na http://clovekamesto.sk/kontakt alebo môžete napísať aj mne na marianbenka@gmail.com.

 

Aj s vašou pomocou môžeme začať robiť v tomto Augiášovom chlieve poriadok.

(3178)

Pridaj komentár